Technologia

   Jesteśmy pionierami w wykorzystaniu technologii BIM. Od niemal 16 lat stosujemy tą technologię w praktyce, cały czas doskonaląc i usprawniając naszą pracę.

 

Czym jest BIM? (ang. Building Information Modeling)

   Dosłownie: modelowanie informacji o budynku. W przeciwieństwie do klasycznej metody rysunkowej, w przestrzeni wirtualnej budowany jest model budynku, będący jego wiernym odwzorowaniem. Dzięki temu, możliwe jest szybkie i bezbłędne uzyskanie wielu różnych informacji  o obiekcie.

 

Najważniejsze zalety BIM

 

Usprawnienie projektowania

Dzięki podglądowi modelu w czasie rzeczywistym, możliwe jest testowanie na bieżąco różnych kształtów materiałów i ustawień. Wygląda to jak praca na makiecie, którą można w dowolny sposób modyfikować.

 

Automatyczne generowanie dokumentacji

Większość rysunków, będących dokumentacją można wygenerować automatycznie. Dzięki temu projektant może skoncentrować się na projektowaniu a nie żmudnym wykreślaniu rysunków. Ma też pewność, że dokumentacja będzie pozbawiona błędów typowych dla klasycznego rysunku, zarówno ręcznego jak i w CAD. Znacznie też skraca się czas przygotowania dokumentacji.

 

Możliwość szybkiego i bezbłędnego zliczania elementów i materiałów

Model budynku to nie tylko trójwymiarowa bryła. Wszystkie elementy budynku są wirtualnymi odpowiednikami prawdziwych. To znaczy, że wszelkie elementy, takie jak okna czy drzwi a także materiały, jak beton czy cegła są odwzorowane w modelu. W związku z tym, można je zestawić i policzyć.

 

Szybkie tworzenie wizualizacji

W związku z tym, że projekt powstaje w przestrzeni wirtualnej, ten sam model może posłużyć również do wykonania wizualizacji obiektu. Nie ma konieczności tworzenia osobnej bryły.

 

Ułatwienie koordynacji miedzy branżami

Opracowanie dokumentacji w 3D, znacznie ułatwia koordynację projektu. Dzięki temu możliwa jest detekcja kolizji w projektowanych instalacjach oraz lepszy pogląd na ich przebieg.

Filozofia

   ASYMETRIK powstało z zamiłowania do dobrej architektury i dbałości o jakość życia. Chcemy, poprzez nasze projekty, tworzyć piękne otoczenie, w którym człowiek czuje się dobrze. Wysoka jakość architektury bazująca na nowoczesnych, funkcjonalnych i energooszczędnych rozwiązaniach jest wartością, którą kierujemy się w naszej pracy. Ważny jest dla nas budujący dialog z klientem oraz umiejętność wsłuchiwania się w jego potrzeby i oczekiwania. Każdy projekt jest również wnikliwie analizowany pod kątem optymalizacji kosztów budowy.

© copyright 2014 asymetrik studio